Zdjęcie Hondy Type R 2.0 VTEC TURBO na torze
Zdjęcie Hondy Type R 2.0 VTEC TURBO na torze

NIEZRÓWNANE OSIĄGI

Model Type R jest wyposażony w pasjonujący silnik 2.0 VTEC TURBO, nową funkcję rejestrowania danych, trzy tryby jazdy i lżejsze hamulce. Te trzy cechy połączone z ulepszonym, zaawansowanym systemem zawieszenia powodują, że samochód oferuje niespotykane właściwości jezdne.

Przewiń

Nowy rejestrator osiągów

Po raz pierwszy w historii w samochodzie Honda znalazł się nowy rejestrator osiągów – dostępny wyłącznie w wersji Type R. Nazywa się LogR i posiada trzy główne funkcje oraz łączy komputer pokładowy i czujniki Type R z aplikacją na smartfony, aby pomóc kierowcom monitorować i rejestrować różne parametry wydajności, które poprawią umiejętności jazdy na torze i poza nim.

Poczuj moc

Silnik VTEC Turbo o pojemności 2,0 litrów o dużej mocy sprawia, że Type R reaguje natychmiast. Jego szczytowa moc wynosi 320 KM przy 6500 obr./min, a szczytowy moment obrotowy 400 Nm w zakresie 2500–4500 obr./min. Kiedy usłyszysz surowy dźwięk wydechu oraz efekt aktywnej kontroli dźwięku (ASC), która wzmacnia dźwięk silnika przez głośniki systemu audio, podniesie Ci się poziom adrenaliny.

JEDŹ BEZPIECZNIE

Modele Type R zostały wyposażone w zaawansowane systemy dbające o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Zdjęcie Hondy Civic Type R na zewnątrz.

System ograniczający skutki kolizji

W przypadku ryzyka kolizji z pojazdem lub przechodniem system ten powiadamia kierowcę o niebezpieczeństwie oraz redukuje prędkość, aby zminimalizować siłę uderzenia.

System ostrzegania przed kolizją

System ostrzegania przed kolizją alarmuje o ryzyku kolizji przy małej prędkości. Ten pomocny system bezpieczeństwa będzie Cię informował przy użyciu alertów dźwiękowych i wizualnych wyświetlanych na desce rozdzielczej, a samochód sam zwolni i się zatrzyma, nawet jeśli nie naciśniesz pedału hamulca.

System utrzymywania na pasie ruchu

System utrzymywania na pasie ruchu ogranicza poziom stresu podczas jazdy, szczególnie na autostradzie, utrzymując samochód na środku pasa. System jest wyłączany po naciśnięciu kierunkowskazu.

 

System zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu i ostrzeżenia o zjeżdżaniu z pasa ruchu

System rozpoznawania znaków drogowych (TSR) identyfikuje znaki drogowe i pokazuje informacje o nich na wyświetlaczu. Tylko dwa znaki mogą być wyświetlane jednocześnie.

Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny utrzymuje bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się przed Tobą. Jeśli pojazd na sąsiednim pasie ruchu zamierza wjechać przed Ciebie, Honda przewidzi tę sytuację i automatycznie dostosuje prędkość. Powrót do ustawionej prędkości nastąpi dopiero, gdy niebezpieczeństwo minie.